18. 1. 2021 – “Naj srček bije”

24.07.2021 | Avtor Renata Pavlovič | Objavljeno v Palčki, Pri nas se dogaja
Draga mamica in očka,

bi znala odreagirati v primeru, da se vajinemu otroku v sapniku zatakne košček hrane ali igračka?

Imata potrebno znanje za izvajanje Heimlichovega manevra? Bi znala v nujni situaciji pomagati svojemu otroku?

Noben starš se ne želi soočiti s to izkušnjo, vendar pa nas vse, ki imamo majhne otroke, lahko doleti zelo hitro.

Za vas smo pripravili posnetek, kako se pravilno izvede Heimlichov manever. Priporočamo vam, da si video posnetek ogledate, da boste vedno pripravljeni, če se zgodi neželena situacija.

Ogledata si ga lahko tukaj: https://www.youtube.com/watch?v=84JRQISw7eI

Video posnetek  je pripravila Simona Korenčan dr.med., ki je avtorica spletnega tečaja Najsrčekbije, v katerem predstavlja temelje prve pomoči in postopkov oživljanja dojenčkov in otrok, ki bi jih moral poznati vsak starš.

Opozarjamo pa vas, da Heimlichov prijem ni primeren za dojenčke!

O tem, kaj storiti, če Heimlichov prijem ne bi učinkoval in bi se stanje slabšalo in bi se otrok zgrudil na tla, kako ukrepati pri dojenčku, če se duši in kdaj Heimlichov prijem ni primeren, si več oglejte v tečaju Najsrčekbije.

Sedaj smo celotni tečaj prenesli v spletno verzijo, da je dostopen vsem staršem v Sloveniji.

Tečaj Najsrčekbije je primeren za starše, dedke, babice, strice, tete, varuške, vzgojitelje, učitelje, trenerje in vse druge, ki vsak dan skrbijo za otroke.

Zagotovite si znanje, da boste znali, kako otroku pomagati če se vašemu malčku kaj zatakne v sapniku, če potrebuje oživljanje, doživi vročinski krč, dobi hudo alergijsko reakcijo, dihalno stisko, se opeče ali zaužije kaj strupenega. Da boste vedeli, kaj storiti v primeru poškodbe, opeklin in ostalih poškodb, ki so najbolj pogoste in mu s tem mogoče celo rešili življenje.

Tečaj Najsrčekbije vsebuje preko 60 video posnetkov o teh najpogostejših situacijah, ki se pri dojenčkih in otrocih lahko zgodijo in kjer je ključno, da pomagate takoj.

Več o tečaju, tudi mnenja tistih staršev, ki so ga že opravili, si lahko preberete tukaj: https://www.najsrcekbije.si/.

Ekipa Skrbenstars.si in Simona Korenčan, dr. med.