29. 5. 2021 – Tek podnebne solidarnosti

18.06.2021 | Avtor Renata Pavlovič | Objavljeno v Pri nas se dogaja, Športni vrtec

V Otroškem vrtcu Metlika, smo v času od 13. aprila 2021 do 13. maja 2021, v okviru projekta, ki ga organizira Slovenska Karitas, izvajali »Tek podnebne solidarnosti«.

Namen same akcije je ozaveščanje mladih o problematiki podnebnih sprememb v povezavi z revščino v Afriki, o vplivu in odnosu ljudi na okolje, vzrokih in učinkih podnebnih sprememb, zmanjšanju svojega vpliva na okolje, kako lahko spremenimo svet na boljše ali slabše …

Letos je iz našega vrtca sodelovalo 10 skupin, od tega 18 vzgojiteljic in 171 otrok. Otroci so skupaj pretekli 192 km. Za otroke tek ni predstavljal oviro, tekli so z navdušenjem. Ker je vrtčevsko igrišče v prenovi, smo z otroki tekli na igrišču Beti.

S pretečenimi kilometri učencev, dijakov, študentov in splošne javnosti, se že od leta 2010/2011 gradijo krogi solidarnosti okoli planeta Zemlje.

Palčki, Zvezdice, Medvedki, Ribice

Tekli so še otroci Metuljčki, Sončki, Muce, Ježki,  Zajčki, Čebelice