Kot februar kratke novice

22.05.2022 | Avtor Darja Govednik | Objavljeno v Sončki

Še vedno je zima in obletavajo nas bacili. Otroci so se ob slikovnem gradivu v pesmici naučili, kaj nam pomaga, ko zbolimo.

Spoznali in preizkusili smo se v enem od nekdaj zimskih opravil – ružili smo koruzo, se igrali s klasunci, kot so se nekdaj igrali otroci, in nevede spoznavali količinske odnose s presipavanjem koruznega zrnja  z različno velikimi posodicami.

Obiskali so nas pravi kurenti in čisto od blizu smo si lahko ogledali njihovo naglavno opravo.

Ker je še vedno zima, ptice težko najdejo hrano. Zato smo naredili ptičje krmilnice, jih napolnili s semeni in eno od njih obesili na drevo pred našo igralnico. Vsak otrok je dobil svoj paketek krmilnice in hrane, da postrežete tudi ptičkam pri vas doma.

Pregledal smo vsako grudico  zemlje, našli pa smo enega pajka, eno mravljico in enega malega hroščka. Zemljo smo vrnili na polje.

Ko potrebujemo razgibavanje, si včasih omislimo tudi kaj takega….

Zelo smo se potrudili, ko smo nabirali zvončke… na nekaterih hlačah je bilo to zelo dobro videti….

Upamo si že marsikaj…. in takole splezamo na našo visoko lokomotivo.

Ko pa se odpravimo na sprehod, poskrbimo, da smo dobro vidni.