Pekli smo zdravo pito

24.07.2021 | Avtor Antonija Stankovič | Objavljeno v Ekošola, Muce, Odgovorno s hrano, Zdravje v vrtcu

Na našem igrišču raste velik grm, na katerem so dozoreli lešniki.  Na vrtu pa raste jablana, na njej pa veliko rdečih jabolk. Nabrali smo lešnike in jabolka in se odločili, da naredimo jabolčno- lešnikovov pito.

Najprej so se otroci seznanili s sestavinami, nato pa…. veselo na delo. Vsi smo sodelovali- nekateri bolj, nekateri manj. A pito smo pripravili do konca in jo odnesli v kuhinjo. Pečena pita je lepo dišala. Ker je bila zdrava, nismo dodali veliko sladkorja, pa enim ni bila preveč všeč 🙂 .

Otroci so spoznavali, kako lahko iz sestavin iz domačega okolja, naredimo zdravo sladico.

Ta vsebina je zaščitena z geslom. Za ogled spodaj vpišite svoje geslo:

Dostopnost