Pohod do čebelarja

25.06.2022 | Avtor Antonija Stankovič | Objavljeno v Ekošola, Zvezdice

V maju smo se skupaj s starši in starimi starši odpravili na obisk k čebelarju v Čurile. Pot nas je vodila mimo tovarne Komet, nato pa smo zavili na makadamsko pot čez travnike in polja. Opazovali smo regratove lučke in prispeli mimo Govednikove kmetije, kjer sta nas pozdravila Darja in Tone. Ogledali smo si krave in bike, pa muco in male piščančke, kar se je otrokom zdelo zelo zanimivo.

Nato smo se odpravili naprej do čebelarstva Veselič. Družina Veselič nam je postregla z napitkom, medenjaki in slastnimi medenimi palačinkami. Mnjam, je bilo vse dobro! :))  Čebelar Jože nam je še povedal nekaj o življenju čebel in ogledali smo si čebelji panj. Do čebelic pa nismo šli, saj bi jih preveč vznemirili. Polni vtisov smo se odpravili domov.

Dostopnost