Sproščanje ukrepov v vrtcih

22.05.2022 | Avtor Mateja Hlebec | Objavljeno v Obvestila, vabila

Spoštovani starši!

S strani Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport, smo bili dne, 22.2.2022, z okrožnico obveščeni o sprostitvi posameznih ukrepov in še veljavnih omejitev. Z dnem, 21.2.2022, se je uveljavil Odlok o začasnih ukrepih za preprečevanje in obvladovanje okužb z nalezljivo boleznijo Covid-19 (Ur.l.RS, št. 22/22).

Seznanjamo vas s posameznimi še veljavnimi omejitvami:

  1. Uporaba zaščitnih mask v notranjih prostorih vrtca je še vedno obvezna (izjema: strokovni delavci v oddelkih pri neposrednem delu z otroki).
  2. Izpolnjevanje pogoja PCT za zunanje obiskovalca ni več obvezno, niti se ga več ne preverja.
  3. Ukinjena je napotitev v karanteno ob visoko rizičnih kontaktih.
  4. Še vedno velja pravilo, da starši pripeljete v vrtec le zdravega otroka. Otrok, ki ob prihodu v vrtec kaže znake slabega počutja ali bolezni, lahko vrtec zavrne.

Hvala za razumevanje.                                                                                                                                                                             Uprava vrtca

Dostopnost