Trgatev v vrtcu

23.09.2022 | Avtor Kristina Kordič | Objavljeno v Muce, Pri nas se dogaja, Prva stran

Ko je sonce komaj posijalo na naš breg z vinsko trto, smo bili še v pogovoru in opazovanju pripomočkov, kaj potrebujemo za trgatev. Ven smo se odpravili, ko je s soncem obsijano grozdje še vedno bilo hladno in primerno za pobiranje. Poprijeli za škarje in vse več grozdov je bilo v posodi. Otroške roke so se zelo dobro znašle in pomagale.

Nato je sledilo tlačenje – v starih časih so to počeli bosi, mi pa smo imeli pripomoček. Dodobra smo stisnili jagode in “župo” stresli v prešo oz. stiskalnico, jo napolnili do vrha in hitro spodaj podstavili posodo, saj je sok že pričel teči. Še malo smo stisnili, sok precedili in pravi čas se nam je pridružil ravnatelj ter vsakemu nalil kozarec poln vitaminov.

Trta je prazna, do poznega zimskega reza si bo spočila, saj je letos zelo dobro obrodila in nas – Muce razveselila.

Lep jesenski pozdrav!

Muce z vzgojiteljicama

Dostopnost