Turizem in vrtec

14.06.2024 | Avtor Mateja Hlebec | Objavljeno v Pri nas se dogaja

Pri Zvezdicah smo zaključili vseslovensko gibanje Turizem in vrtec, s temo Z igro do prvih turističnih korakov.

Letošnja rdeča nit projekta je OKUSNI ZAKLADI: Lokalni kulinarični spominki s trajnostnim pridihom!

Povedano po domače je kulinarični turizem odkrivanje kulture določene dežele ali

destinacije preko lokalne hrane in pijače oziroma kuharskih tradicij. »Gre za kakršnokoli

turistično izkušnjo, pri kateri oseba spoznava, ceni, zaužije ali si privošči hrano in pijačo, ki

odraža lokalno kuhinjo, dediščino ali kulturo kraja,« so za uradno definicijo poskrbeli pri

Zvezi za gastronomski turizem v Ontariu (OCTA).

V sodelovanju z Zavodom za turizem, kulturo, šport in mladino Metlika, je nastal videoposnetek dejavnosti s katerimi so otroci spoznavali ožje in širše družbeno okolje, se seznanjali s kulturo, tradicijo in turizmom. Seznanjali so se s postopkom in pripravo naše najbolj razpoznavne belokranjske jedi – pogače. A ker imajo otroci majhne roke in majhna usta, smo pripravljali  mini pogače. Vse to smo odeli v igro, zabavo in ples ter strnili v kratek film.

Zvezdice – Turizem in vrtec

Zvezdice z Mojco, Nevenko in Ines