V novem letu novi podvigi

22.05.2022 | Avtor Darja Govednik | Objavljeno v Sončki

Novo leto je treba na novo začeti in pri  nas smo na novo spoznavali zdravo hrano s pomočjo ga. Mirne iz ZD Metlika.

Kaj je mrzlo, toplo in kaj vroče… najlažje to osvojimo preko konkretne izkušnje. Tokrat smo vključili kožo  in preko dotika zaznavali, opisovali občutke in preizkušali zaznave.

Kdo je zdravnik in kaj dela medicinska sestra je bilo na poučnem srečanju z ga. Mirno prijetno izvedeti. Otroci so imeli malo zadržkov, a so v sproščeni samostojni igri vlog premagali vse ovire in se prijetno igrali ves dopoldan.

Vsak torek je naša telovadnica in privoščimo si jo v polni meri….

Za natečaj Reciklirana kuharija smo poslali recept za pripravo krompirjeve solate iz ostankov kuhanega krompirja v krhljih. Otroci so jo pripravili skoraj sami…

Otroci zelo radi pomagajo, če jim le dovolimo. Ob tem postavljena pravila in dogovore jim ni težko izpolnjevati, zato so to dobre priložnosti za skupne dejavnosti tudi v družini.