Zvezdice – Športno popoldne

18.06.2021 | Avtor Anica Nemanič | Objavljeno v Mali sonček, Športni vrtec, Zvezdice

Šolsko leto se končuje,

mi pa še nismo našli priložnosti, da bi otroci pripeljali svoje kolo v vrtec

in se z njim vozili po pripravljeni progi, kar smo otrokom obljubili že v jeseni. Zato smo napovedali Športno popoldne.

Otroci so se ponosno pripeljali na kolesarsko stezo, kjer smo se zbrali.

Nato smo se preselili na notranje igrišče, kjer smo imeli pripravljene različne naloge v sklopu projekta Mali sonček:

dvigovanje uteži, ciljanje v tarčo z različnimi žogicami,

Igra: Metuljčki potujejo k rožicam.

Na voljo so bila tudi igrala. Največ časa so otroci plezali, viseli in se vrteli na drogu,…

Veliko zanimanje je požela igra Barbinton.

Na kolesarski stezi so se otroci menjavali v manjših skupinah in spretno vozili med vrati in okrog ovir.

Ponjava je bila kot nalašč za umiritev že malo utrujenih otrok, ki pa so tudi spraševali: “Kdaj bo pa večerja?”

Tudi večerjo smo dočakali in jo imeli kar sredi igrišča, na skoraj večernem soncu.

Še zadnji koščki pice, pospravljanje igrišča in odhod k staršem, ki so že čakali.

Dragi starši, hvala,

da ste otroke pripeljali in poskrbeli tudi za njihova kolesa.