DOBRODELNA AKCIJA POMAGAJMO ŽIVALIM

03.11.2023 | Avtor Suzana Šajnič | Objavljeno v Ježki, Pri nas se dogaja

Naš vrtec,  je vrtec, ki je prijazen do živali. Našim otrokom želimo privzgojiti spoštljiv odnos in skrb do vseh živali.

Tako smo v mesecu oktobru že 3. leto izvedli dobrodelno akcijo za živali. Akcija se je začela 4.oktobra, na svetovni dan živali, in je trajala dobra dva tedna. Zbirali smo hrano za pse in  mačke ter stare odeje, rjuhe in brisače.

Po končani akciji smo skupaj z otroki, iz skupine Ježki, odpeljali zbrana sredstva v zavetišče Turk. Tu  so si otroci ogledali in spoznali življenje in bivanje živali v zavetišču. Lastnica pa je otrokom tudi predstavila majhnega kužka in jim pokazala, kako s čipom, ki ga imajo živali, ugotovijo podatke o živali. Nato so otroci lastnici zavetišča predali zbrana sredstva.

Akcija je bila zelo uspešna. Zbrali smo veliko hrane ter tudi nekaj starih odej, rjuh in brisač. V zavetišču Turk so nam bili za zbrana sredstva zelo hvaležni.

Z dobrodelnim dejanjem smo osrečili otroke, sebe in najbolj živali v zavetišču.

Dragi starši in otroci, HVALA!!

Anja Bezenšek