Svetovalnica

Delovanje svetovalnice

V praksi  se velikokrat srečamo z učenci, ki so manj uspešni pri delu v šoli, hkrati pa se  pedagoški delavci soočajo z velikim izzivom, za katerega niso povsem prepričani, kako se ga lotiti. Podobno nemoč lahko opazimo tudi pri starših. Težave se kopičijo, pravega pristopa pa kar ni na vidiku. Te težave v šoli lahko vplivajo na vsa področja posameznikovega življenja, od slabšega šolskega uspeha, do pomanjkanja motivacije pri šolskem delu, težjega socialnega vključevanja in ne nazadnje tudi na čustveno dozorevanje posameznika.

V ta namen smo januarja 2016 na šoli odprli Svetovalnico, kjer naš tim strokovnjakov nudi nasvete in individualno pomoč otrokom, staršem ter strokovnim delavcem, ki te otroke poučujejo. Če se v šolskem procesu boljše organiziramo in oblikujemo programe pomoči za otroke s težavami, jim s tem odpremo vrata v svet, kjer je uspeh cilj in ne le oddaljena beseda.

Verjamemo, da lahko skupaj delamo boljše, naredimo šole otrokom, učiteljem in staršem prijaznejše ter predvsem skupaj soustvarjamo inkluzivno okolje, kjer bo lahko posameznik v celoti razvijal svoje potenciale.

V okviru tima, ki vam je na voljo, v Svetovalnici delujejo:

• logoped,
  • fizioterapevt,
  • socialni pedagogi,
  • specialni pedagogi.

Svetovalnica aktivno sodeluje tudi s psihologinjo iz ZD Črnomelj.

V Svetovalnici se trudimo, da k vsem, ki nas želijo obiskati, pristopimo strokovno in odgovorno.

Na nas se lahko obrnete takrat, ko:

• opazite, da vaš otrok v šoli ni uspešen kljub trudu in naporu, ki ga vloži v šolsko delo,
  • iščete načine in možnosti, kako bi izboljšali uspeh vašega otroka,
  • vas zanima, kako lahko sami učinkovito pomagate otroku ali katerih oblik pomoči je lahko deležen v sklopu šole ter ostalih institucij,
  • vas zanimajo informacije o postopku usmerjanja otroka, o izvajanju dodatne strokovne pomoči in o posebnostih otrokovega razvoja (vedenja, komunikacije …).

Pomagamo vam lahko:

• določiti šibka in močna področja vašega otroka ter opredeliti načine dela, ki mu lahko pomagajo napredovati,
  • pri iskanju načinov dela, ki bodo otroku omogočili, da se bo lažje soočal z izzivi v šoli in doma,
  • pri razvijanju otrokove pozitivne samopodobe, socializacije in spodbujanju močnih področij,
  • pri premostitvi ovir, s katerimi se srečujete v komunikaciji znotraj šolskega in širšega okolja.

Kontaktni podatki in delovni čas

Svetovalnica deluje na treh lokacijah, in sicer:

• v Črnomlju vsako delovno sredo v mesecu, od 16.00 do 17.30, na Ulici Otona Župančiča 7, 8340 Črnomelj (v stavbi bivšega dijaškega doma)
  • v Semiču vsako prvo delovno sredo v mesecu, od 16.00 do 17.30, na Šolski ulici 1, 8333 Semič (v prostorih osnovne šole) in
  • v Podzemlju vsako prvo delovno sredo v mesecu, od 16.00 do 17.30, v Podzemlju 11 A, 8332 Gradac (v prostorih OŠ Podzemelj).

Vnaprej se lahko naročite po elektronski pošti nasveti.osmsn@gmail.com, nas kontaktirate preko telefona 07/ 306 17 40 (vsak dan med 13. in 14. uro) ali pa se oglasite osebno v delovnem času Svetovalnice.

Poiščite nas tudi na spletni strani OŠ Milke Šobar – Nataše, kamor nam lahko pošljete vprašanja, ki vas utegnejo zanimati. Potrudili se bomo, da vam v najkrajšem možnem času odgovorimo.