Senzorna soba

V vrtcu smo uredili SENZORNO SOBO, ki je opremljena tako, da je primerna za vsakega otroka, ki potrebuje majhen ali malo večji korak na poti k boljši kvaliteti življenja in samostojnosti. Je prostor, kjer otroci lahko raziskujejo s svojimi čutili, pridobivajo izkušnje o pomenu občutkov ter razvijajo svoje senzomotorične funkcije.

Procesi senzorne integracije se pri dojenčku in kasneje pri otroku razvijajo postopno, preko igre in ob različnih aktivnostih. V obdobju, ko otroci obiskujejo vrtec, poteka intenziven senzomotorični razvoj. Gibanje omogoča otroku razvoj na telesnem, spoznavnem, čustvenem in socialnem področju. Razvijanju različnih čutil in spoznavanju svojega telesa pa smo namenili prav senzorno sobo.