23.5.2024 – Otroške športne igre belokranjskih vrtcev

26.05.2024 | Avtor Mateja Hlebec | Objavljeno v Gasilci, Ježki, Palčki, Pri nas se dogaja, Športni vrtec

V četrtek, 23.5.2024, so se na stadionu Loka v Črnomlju odvile otroške športne igre belokranjskih vrtcev. Iger so se udeležili predšolski otroci Vrtca Otona Župančiča Črnomelj, Vrtec Sonček Semič, Enota vrtca OŠ Dragatuš, Enota vrtca Vinica ter otroci skupin Ježki, Palčki in Gasilci Otroškega vrtca Metlika.

Zelo pomemben element iger so navijači s transparenti in močnimi glasovi.

Otroci so se pomerili v petih različnih igrah, ki so zasnovane tako, da skozi igro otroci urijo različne gibalne veščine. Najbolj pomembno je, da se pri tem zabavajo.

1. igra:

2. igra:

3. igra:

4. igra:

5. igra:

Strokovni delavci se vseskozi trudimo otrokom vzbuditi veselje do gibanja, osveščamo o pomenu gibanja, ki se nadaljuje v odrasli dobi.

Igre niso bile organizirane v tekmovalnem duhu, ampak se trudimo zasledovati slogan “Pomembno je sodelovati in ne zmagati”. Ob koncu so bili vsi udeleženci zmagovalci.

Vsi udeleženci so prejeli pokal, medalje in priznanja za sodelovanje.

Se že veselimo naslednjih iger v Enoti vrtca Sonček v Semiču.