Mednarodni likovni natečaj Bodi umetnik – “Igraj se z mano”

13.03.2024 | Avtor Renata Pavlovič | Objavljeno v Palčki, Pri nas se dogaja

V sredo, 13. 3. 2024, je v Koroški galeriji likovnih umetnosti v Slovenj Gradcu, potekala otvoritvena razstava 17. Mednarodnega likovnega natečaja Bodi umetnik “Igraj se z mano”.

Na letošnji natečaj je prispelo preko 5.800 likovnih del iz 9 različnih držav (Slovenija, Hrvaška, Srbija, Severna Makedonija, Slovaška, Ukrajina, Irska, Kanada, Španija).

Izbor likovnih del, ki so jih razstavili, je pripravila Nina Popič – kustosinja razstave »Igraj se z mano« iz Koroške galerije likovnih umetnosti.

Za likovno razstavo je bilo izbrano tudi ustvarjalno delo NAJE RUS, iz skupine Palčki, mentoric Renate Pavlovič in Inije Jankovič. (Na likovnem natečaju so sodelovali vsi otroci skupine).

Nagrajenki za priznanje njene ustvarjalnosti iskreno čestitamo!

Utrinki iz otvoritvenega dogodka, kjer so nagrajenci sodelovali v delavnicah in postavitvi likovne razstave:

• UVODNA DELAVNICA

• ZAČETEK POSTAVITVE LIKOVNIH DEL NA RAZSTAVO (otroci sodelujejo v razstavi izbranih likovnih del).

• Naja in njeno ustvarjalno delo.