POZDRAV JESENI!

22.09.2023 | Avtor Klementina Mihalić | Objavljeno v Muce, Slončki, Žabice

Botro Jesen zelo dobro poznamo. Naše otroke vsako leto obišče v vrtcu in tudi tokrat je bilo tako.

Botra je prinesla v naše kraje toplo jesen z nekaj kapljic dežja. Prišla je odeta v čudovite barve jeseni in na glavi je nosila poseben klobuk, ki so ga krasili listki. Pela je prelepo pesem o jeseni,  za sabo pa je vlekla voziček poln različnih darov: spoznavali smo pridelke iz sadovnjaka in polja ter plodove iz gozda.  Otrokom je razložila pomen jesenskega obdobja, kako narava pripravlja  hrano za dolgo zimo in kako pomembno je skrbeti za okolje.

Vendar to ni bilo vse… Botra Jesen je s sabo prinesla tudi rdečo volno in spretno začela s kvačkanjem. Skozi prisrčno zgodbo »RDEČE JOPICE« pa nam je odkrila, kaj bo iz te volne nastalo.

Bilo nam je lepo na ta prvi jesenski dan.

Lep pozdrav, vaše ŽABE, MUCE in SLONČKI