Projekt CICIBAN PLANINEC

12.12.2016 | Avtor Gregor | Objavljeno v Ciciban Planinec

Projekt Ciciban planinec je Mladinska komisija Planinske zveze Slovenije uvedla leta 1969 oz. 1975 z namenom, da bi mlade planince usmerjala k zdravemu življenju v naravi, jih seznanila z osnovami planinske dejavnosti ter varnostnimi ukrepi v gorah, ob tem pa razvijala vrline kot so tovarištvo, poštenost, plemenitost, delavnost, vztrajnost in vedoželjnost.

Z udeležbo na različnih dejavnostih bodo otroci lahko pridobili uporabno znanje, veščine in izkušnje, ki jim bodo omogočili varnejše in doživetij polnejše gibanje v okolici našega mesta. Učili se bodo odgovornost do ljudi ter narave.

Vsebino izletov bomo spreminjali in prilagajali razmeram ter starostni otrok. Z načrtovano in premišljeno izletniško dejavnostjo bodo otroci spoznavali tudi okolico Metlike

Dostopnost