Teden mobilnosti

04.08.2021 | Avtor Helena Pezdirc | Objavljeno v Ježki

Ob tednu mobilnosti so se tudi v naši skupini dogajale pestre dejavnosti. Podali smo se na trg pred občino, kjer nas je prijazno pozdravil in nagovoril gospod župan. Nato smo se preizkusili na gibalnem poligonu.

Pot nazaj v vrtec smo izkoristili za igro na igralih ob potoku Obrh, del poti pa smo prehodili s prijateljem  z roko v roki. Pridno utrjujemo pravila varne hoje brez vrvice.

V skupini sta nas obiskala tudi policista, policist Jože ter Nikina mamica policistka Tanja, ki sta nam podala veliko koristnih informacij o vlogi pešca. Skupaj smo se podali na sprehod  ter naše znanje praktično preizkusili.

Budno oko policistov je otroke spremljalo pri samostojnem prečkanju ceste čez prehod za pešce.

Helena in Anja

Dostopnost